« Ožujak 2024 »

UZ „Eugeniji"

Učenička zadruga osnovana je 2018. godine kao nastavak prijašnje učeničke zadruge koja je djelovala pri našoj školi i bavila se voćarstvom i ratarstvom.

Danas zadruga broji 80 članova, 75 učenika i voditelja i 5  podupirućih članova.

Sudjelujemo na manifestacijama u školi i mjestu kao što su Božićni i Uskrsni sajam, Jesenski festival, Plitvičke legende i Dan otvorenih vrata škole.

Zadruga se financira od prodaje svojih proizvoda i donacija. Prvu donaciju od 2.000,00 kn uplatio je gospodin Stjepan Radović, splitski poduzetnik, a iznos od 8.000,00 kn su zavrijedile učiteljice Ana Kovačević, Snježana Oštrina Panić i Daliborka Grdić.

Rad zadruge provodi se kroz sljedeće sekcije:

Uradi sam – izrada uporabnih i prigodnih ukrasnih predmeta od prirodnih materijala (Ana Kovačević, Mande Kolić, Snježana Oštrina Panić, Zvonko Turkalj)

Likovna – uređenje prostora škole i izrada predmeta od keramike (Snježana Pavlić, Maja Pestak)

Ekološka – održavanje školskog vrta i okoliša škole, edukacija o održivom razvoju i prirodnoj baštini, izrada proizvoda od ljekovitog bilja i prirodnih materijala (Jelena Požega, Jelena Salopek, Snježana Bićanić, Helena Ostrun, Gordana Kovačević, Anita Špehar, Ivan Paulić, Svetlana Sabljak, Ivana Palijan, Dinka Krizmanić, Jelka Magdić)

Medijska sekcija – aktivnosti oko školskog lista Eugenij, radijske emisije i web stranice (Andrea Lukenda, Ana Sekulić, Anita Modrušan, Vera Ljubanović Grdić, Dominik Vuković)

U PŠ Braće Pavlić u Drežnik Gradu djeluje sekcija Domaćinstvo koja se bavi uzgojem začinskog bilja, pripremanjem jednostavnijih kuharskih hrvatskih i svjetskih tradicionalnih recepata i izradom različitih ukrasnih i uporabnih predmeta (Marija Hazler)

Ravnateljica: Vera Ljubanović Grdić

Ljetni sajam
Autor: Mande Kolić, 7. 7. 2021.

Učenička zadruga Eugeniji održala je Ljetni sajam poslije podijele svjedodžbi 6.7.2021. Na štandu su se pronašli proizvodi koje su učenici marljivo pripremali i izrađivali tijekom nastavne godine. Učenici i njihovi roditelji, kao i djelatnici škole imali su priliku kupiti zdrave i domaće proizvode poput soka od bazge, meda od maslačka, balzame za usne. Zatim su se na štandu našle sobne biljke, razne keramičke posude i kutijice te torbe i pernice.

Zahvaljujemo svima koji su se odazvali našem pozivu i svojom kupnjom pridonijeli radu naše zadruge. Veselimo se ponovnom susretu!

Mande Kolić

Priloženi dokumenti: