« Svibanj 2024 »

Trijumf na Lidranu!
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 2. 2. 2019.

Petak, 1. veljače 2019. bio je izuzetno sretan dan za mlade novinare i glumce naše škole. U Vojniću se održavala međuopćinska smotra LiDraNo 2019. na kojoj smo pokazali svoja znanja i umijeća na najbolji način.

Smotri je pristupilo osam naših učenica, a ovo su kategorije u kojima smo sudjelovali kao autori nekih od najboljih radova i izvedbi na ovogodišnjoj smotri:

• DRAMSKO - SCENSKA IGRA "Ole i Trufa" - igrale su učenice Ana Banjavčić, Barbara Hodak, Helena Hodak i Franka Rendulić. Mentorirala ih je prof. Anita Modrušan, a djevojke su ostvarile prolaz na županijsku smotru LiDraNo 2019.

• KAZIVANJE NARODNE BALADE "Hasanaginica" vješto je izvela Lorena Žafran i zadivila publiku i povjerenstvo zapamćivanjem toliko opsežnog djela. Mentorirala ju je prof. Anita Modrušan.

• RADIJSKA EMISIJA "Divankamo o jeziku, narodu i običajima" uredili su svi članovi novinarske skupine i sudjelovali u stvaranju iste, a posebno su se istakle urednica Katja Šimić i snimateljica Leonarda Budak. One su ujedno i čitale program emisije. Nemalo je reći da je radijska emisija nasmijala svu nazočnu publiku, što nam je i bio cilj. Učenice je mentorirala prof. Katarina Mašić, a učenice su ostvarile prolazak na županijsku smotru LiDraNo 2019.

• SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD "Uz konac, iglu i malo tkanine nastaju prave rukotvorine" napisala je novinarka Vanja Magdić koja je svojim vještim umijećem uspjela napraviti formom najbolji rad na međuopćinskoj smotri. Izuzetno zanimljiva tema i baratanje rečeničnim frazama ostavile su utisak na povjerenstvo. Učenicu je mentorirala prof. Katarina Mašić. Učenica je ostvarila plasman na županijsku smotru LiDraNo 2019. (Vanjin novinarski rad možete pročitati u privitku ove vijesti pod nazivom RUKE 11111.)

• ŠKOLSKI LIST "Eugenij" ostvario je izravan plasman na županijsku smotru. Prošlogodišnji trijumf lista i odlazak prvoga broja na državnu smotru nadamo se ponoviti i ove godine. Ovogodišnja glavna urednica je bila Lorena Žafran, a mentorirale su ju prof. Katarina Mašić i prof. Andrea Lukenda.

ČESTITAMO SVIM NAŠIM VRIJEDNIM SUDIONICIMA I NADAMO SE DA ĆE ENTUZIJAZAM LITERATA, NOVINARA I GLUMACA OŠ EUGENA KVATERNIKA RAKOVICA OSTATI DUGI NIZ GENERACIJA U OVOJ ŠKOLI.

Autorica teksta:

Katarina Mašić, prof.