Psihološku savjetodavnu pomoć možete pronaći u
OBITELJSKOM CENTARU KARLOVAC
Kontakt telefoni:
047/411-446
css-karlovac-oc@socskrb.hr
VOZNI RED

KADA ZVONO ZVONI

« Listopad 2021 »

KALENDAR RADA

VII saziv Školskog odbora Osnovne škole Eugena Kvaternika
Autor: Valentina Kraljiček, 28. 4. 2021.

Školom upravlja školski odbor.

Školski odbor:

– imenuje i razrješuje ravnatelja,

– daje prethodnu suglasnost u vezi sa zasnivanjem radnog odnosa u školskoj ustanovi,

– donosi statut i druge opće akte na prijedlog ravnatelja,

– donosi školski kurikulum na prijedlog učiteljskog, odnosno nastavničkog, odnosno odgajateljskog vijeća i ravnatelja,

– donosi godišnji plan i program rada na prijedlog ravnatelja i nadzire njegovo izvršavanje,

– donosi financijski plan, polugodišnji i godišnji obračun na prijedlog ravnatelja,

– odlučuje o zahtjevima radnika za zaštitu prava iz radnog odnosa,

– predlaže osnivaču promjenu djelatnosti i donošenje drugih odluka vezanih uz osnivačka prava,

– daje osnivaču i ravnatelju prijedloge i mišljenja o pitanjima važnim za rad i sigurnost u školskoj ustanovi te donosi odluke i obavlja druge poslove utvrđene zakonom, aktom o osnivanju i statutom.

Školski odbor ima sedam članova. Članovi školskog odbora imenuju se na vrijeme od četiri godine i mogu biti ponovno imenovani, a mandat članova teče od dana konstituiranja školskog odbora. Mandat članu školskog odbora iz reda roditelja prestaje najkasnije u roku od 60 dana od dana kada je prestalo školovanje učenika u školi.

Konstituirajuća sjednica VII saziva Školskog odbora Osnovne škole Eugena Kvaternika održana je 27. travnja 2021. godine.

Članovi Školskog odbora Osnovne škole Eugena Kvaternika od 27.04.2021. su:

• Marija Hazler, predstavnica radnika škole i predsjednica Školskog odbora
  • Jelena Požega, imenovana iz reda učitelja i stručnih suradnika, zamjenica predsjednice Školskog odbora
  • Snježana Bićanić, imenovana iz reda učitelja i stručnih suradnika
  • Dragan Franjković, imenovan iz reda roditelja učenika škole