« Siječanj 2018 »

Priručnik za učenje i poučavanje, ili skraćeno PUP, je mjesto na kojem možete naći korisne predloške i savjete kako pomoću računala učenje i nastavu učiniti zanimljivijom i kreativnijom.

Priručnik se sastoji od dva dijela: PUP za učenike i PUP za nastavnike.

PUP je realiziran u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje i Microsoft Hrvatska kao dio programa Suradnici u učenju (Partners in Learning).

PUP je nastao na bazi prevedenih, i našem obrazovnom sustavu prilagođenih, sadržaja programa MS Learning Essentials te je nadopunjen predlošcima iz naše nastavne prakse.

PUP daje na pregledan i vrlo intuitivan način niz predložaka, uputa i savjeta za oblikovanje dokumenata. Omogućuje stvaranje kvalitetnog nastavnog sadržaja i kvalitetnu pripremu učeničkih projekata na osnovi velikog broja predložaka.

U PUP-u se nalaze tri vrste sadržaja: predlošci, pomoćnici za predloške i vodiči.

Sadržaj materijala namijenjen je učenicima 7. i 8. razreda osnovne škole te učenicima srednje škole, za sve nastavne predmete.

Svi sadržaji PUP-a su besplatni za korištenje uz legalno instalirani program MS Office. Minimalni tehnički preduvjeti za korištenje materijala: internetski preglednik.

Sadržaje iz PUP-a možete preuzeti s web-sjedišta pup.skole.hr