« Ožujak 2024 »

UZ „Eugeniji” izvrsni na Županijskoj smotri učeničkih zadruga!
Autor: Vera Ljubanović Grdić, 12. 6. 2021.

Učenička zadruga „Eugeniji“ OŠ E. Kvaternika Rakovica sudjelovala je na 33. smotri učeničkih zadruga Karlovačke županije u Ogulinu 11. lipnja 2021. godine.

S proizvodom – Torbe od tkanine, koje su šivali učenici sekcije Domaćinstvo PŠ Braće Pavlić Drežnik Grad, plasirali smo se na državnu smotru učeničkih zadruga. Videozapis izrade Torbe kojeg je povjerenstvo ocijenilo, snimila je i uredila voditeljica Medijske sekcije učiteljica Andrea Lukenda.

Osim proizvoda torba, UZ „Eugeniji“ predstavila je i druge proizvode koje su tijekom godine izradili vrijedni učenici sa svojim voditeljima sekcija. Sekcija Domaćinstvo sašila je osim torbi i pernice;  Ekološka skupina proizvela je balzame za usne, sok od bazge, med od maslačka te uzgojila sobne biljke; Likovna skupina izradila je keramičke posude, keramičke satove te ukrasne kutijice.

Na smotru su otišli učenici PŠ Braće Pavlić David Šebalj i Antonija Vidoš s mentoricom Marijom Hazler i voditeljicom zadruge Mandom Kolić. Učenici su predstavljali proizvode zainteresiranim kupcima, prodavali te pisali račune. Kratko su posjetili rođendan Ivane Brlić Mažuranić gdje su ih domaćini počastili cupcakesima.

Učenici i učiteljice upoznali su ostale voditelje učeničkih zadruga te učenike, izmijenili razna iskustva i ideje. Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin odlično je organizirala Županijsku smotru učeničkih zadruga te su sudionici uživali u ugodnoj atmosferi.

Fotografije pogledajte OVDJE.

voditeljica učeničke zadruge „Eugeniji“ Mande Kolić