ODRŽAVANJE NASTAVE NA DALJINU
Autor: Valentina Blašković, 15. 3. 2020.

Dragi roditelji i učenici, od sutra krećemo s nastavom na daljinu.

Prema do sada dostupnim informacijama, ponedjeljak i utorak poslužit će za testiranje sustava i dogovor razrednika i učitelja s učenicima o detaljima nastave. U skladu s tim, od srijede planiramo pokretanje sustava i održavanje nastave. U ovom trenutku najvažnije informacije su sljedeće:

📌 Učenici razredne nastave u ponedjeljak i utorak (dakle, prije detaljnog dogovora učiteljica s roditeljima i učenicima) nastavu mogu pratiti putem HRT3 (ili putem njihove mrežne stranice https://www.hrt.hr/uzivo/) u sljedećim terminima:

1. razred: od 8 do 10 sati
2. razred: od 10 do 12,30 sati
3. razred: od 13 do 16 sati
4. razred: od 16 do 19 sati

📌 Učenici predmetne nastave u ponedjeljak i utorak (prije detaljnog dogovora s predmetnim nastavnicima) nastavu mogu pratiti putem Sportske televizije (ili putem njihove mrežne stranice https://sptv.hr/) u sljedećim terminima:

• 5. razred: od 8 do 9,30 sati (nastava Hrvatskog jezika, Matematike, Prirode, Engleskog i Njemačkog jezika)
  • 6. razred: od 9,30 do 10,45 sati (nastava Povijesti, Matematike, Prirode, Engleskog i Njemačkog jezika)
  • 7. razred: od 10,45 do 11,50 sati (nastava Matematike, Hrvatskog jezika, Biologije i Geografije)
  • 8. razred: od 11,50 do 12,45 sati (nastava Hrvatskog jezika, Matematike, Biologije, Engleskog i Njemačkog jezika)

📌 od srijede, 18. ožujka, nastava za sve učenike bit će organizirana u Teams grupama kojima učenici pristupaju putem svojeg AAI@EduHr identiteta (podaci pomoću kojih se prijavljuju u e-Dnevnik) i putem virtualnih učionica (poveznice na virtualne učionice su dostupne na mrežnoj stranici škole)

📌 učenici će biti dužni izvršavati obveze putem navedenih učionica i Teams grupa, ali ne u realnom vremenu, već tijekom dana, kad njima odgovara ili kad za to imaju uvjete.

📌 nakon početka nastave na daljinu, važno je da svaki učenik bude aktivan u navedenim učionicama tijekom dana, jer time pokazuje da je prisutan na nastavi. Ako tijekom cijelog dana učenik nije prisutan na nastavi, roditelji su dužni javiti se razrednicima zbog opravdavanja izostanaka s virtualne nastave

📌 tijekom naredna dva tjedna neće se provoditi vrednovanje (ocjenjivanje), ali su učenici i dalje dužni izvršavati zadane obveze u virtualnim učionicama, u rokovima koje će odrediti predmetni nastavnici

📌 u ponedjeljak, 16. ožujka, učenici su tijekom dana dužni ući u virtualnu učionicu svog razreda u Teams programu kako bi od razrednika dobili daljnje upute vezane za rad i održavanje nastave. Isto vrijedi i za utorak, 17. ožujka

📌 s obzirom da se očekuje veliki promet na serverima u danima koji slijede, učenici koji ne budu u mogućnosti pristupiti virtualnim učionicama mogu se javiti svojim razrednicima kako bi se pronašlo rješenje problema

Ovakav način rada novost je i za učenike, ali i za djelatnike škola, zbog čega molimo učenike i roditelje za razumijevanje. Kao i uvijek, svi naši djelatnici otvoreni su za suradnju te vjerujemo da ćemo zajedno pronaći rješenje eventualnih problema u vezi prijava u sustav, te da ćemo zajedno s učenicima ovaj period nastave na daljinu iskoristiti na najbolji mogući način. Za sva pitanja i nejasnoće stojimo na raspolaganju te vas pozivamo da nam se obratite!